Az Iránytű Székelyudvarhelyre navigált bennünket
Az elmúlt héten, február 12-16. között zajlott az IránytűVol2 projektünk székelyudvarhelyi szakmai műhelye, ahol Sikula Gábor, Molnár Kriszta és Szendi Tünde képviselte a TANDEM csapatát. A műhelytalálkozó célja, hogy az előző évben létrehozott Iránytű szakmai kézikönyv három témája (pályaorientáció, munkakeresés és vállalkozóvá válás) mentén képzési terveket dolgozzunk ki, amelyekből a közeljövőben teszt képzéseket valósítunk meg ifjúságsegítők és fiatalokkal foglalkozó szakemberek számára.
![](/sites/default/files/styles/large/public/2024-02/N%C3%A9vtelen%20terv%20%2810%29.png?itok=e6185Mxo)
A programban helyi szakemberek (középiskolákban működő pszichológusok, HR-szakember) bevonásának köszönhetően ízelítőt kaptunk abból, mi jellemzi a régióbeli fiatalokat, jövőbeli és jelenlegi munkavállalókat (pl. szokások, elvárások szintjén). Székelyudvarhely példaképnek számító személyiségeit ismerhettük meg - bátor, ambiciózus, szorgalmas, kitartó és alázatos, tevékeny embereket, fiatal vállalkozókat. Alkalmunk volt meghallgatni a vállalkozásuk történetét. Sokuk beszámolójában közös pont volt, hogy az okoz örömet számukra, ha másokat (vendégek, ügyfelek) boldognak és elégedettnek látnak, és ha közösséget tudnak teremteni, össze tudják kapcsolni az embereket.
A projekten dolgozó csapat kiváló szakemberekből áll, akik tele vannak fantasztikus ötletekkel és energiával. A Harghita Business Center (HBC) képviselői a tenyerükön hordoztak bennünket; testi-lelki feltöltődést is biztosítottak, Székelyudvarhely pedig Erdély és Székelyföld egy kincsesládája.
A képzésekbe való bekapcsolódás lehetőségeit hamarosan hirdetjük, aki nem szeretne lemaradni, iratkozzon fel a hírlevelünkre!
A projektről itt olvashatsz: https://jatszoteralapitvany.hu/iranytu/
Projektünk az Európai Unió támogatásával valósult meg.
![](/sites/default/files/styles/crop_thumbnail/public/2024-02/Log%C3%B3_%C3%BAton%20%C3%B6nmagamhoz%20%282%29.png?h=57024e64&itok=RqnzV_kG)