EduBot – disszeminációs workshop a projekt eredményeiről Debrecen környéki pedagógusoknak
24. október 24-én, a Vénkerti Általános Iskola adott helyszínt az EduBot projekt eredményeit bemutató workshopnak. Az esemény célja azoknak a projekteredményeknek a bemutatása, melyek elsősorban a 8. osztályos matematika felvételi felkészítésére jöttek létre, de felhasználhatók a digitális oktatás és a differenciálás támogatására, hatékonyan alkalmazhatóak bármilyen korcsoport és tantárgy esetén is:
- Digitális megoldás: Tananyag-fejlesztő (CAT) + Tanulás-szervező felület (LMS) és Tanulói alkalmazás (APP)
- Az adaptációt segítő blended módszertani leírás
- A digitális matematika felvételi felkészítő tananyag 8. osztályos tanulók számára
A résztvevők megismerhették annak módját, hogy az eredmények hogyan alkalmazhatóak a különböző oktatási területeken, mint felvételi felkészítés, korrepetálás, felzárkózás támogatása stb. Elsajátíthatták annak a képességét, hogy hogyan tudják a projekteredményeket a mindennapi oktatásban hatékonyan alkalmazni, az elkészült matematika útvonalakat felhasználni a saját tanulóikkal, az eredményeket nyomon követni és azokat elemzeni.
Bemutattuk, és az érdeklődők közvetlenül meg is tapasztalhatták az EDUBOT eszközök komparatív módszertani előnyeit:
- az adaptív, AI által személyre szabott tanulási útvonalakat, melynek köszönhetően minden tanuló a saját ütemében haladhat a tanulás folyamán, és ott kap segítséget, ahol szükséges;
- a tanulói motiváció fokozása érdekében alkalmazott játékosítást;
- a differenciálási lehetőségeket,
- valamint a blended learning, mely ötvözi a digitális és a személyes oktatás előnyeit.
Az eredmények láthatóvá tétele fontos, hiszen így a szélesebb szakmai közösség is megismerheti és alkalmazhatja a bemutatott módszereket és digitális tartalmakat.