Az élet játék élménykonferencia 2024

Az élet játék 2024

Immár bátran mondhatjuk, hogy hagyomány: ha november vége, akkor TANDEM-konferencia. 
A élet játék élménykonferencia 2024-ben ismét két napos lesz, rengeteg kiváló programmal és inspiráló előadóval. 
Idén kiemelten figyelünk a szülőkre, szülői szerepre, szülői minőségre. 
Fókusz-témáink a biztonságos internethasználat és a wellbeing, fő támogatónk a Pontis Alapítvány. 

 

 

JELENTKEZEM

2023112324

 

A TANDEM első konferenciáját 2019-ben, a tizedik születésnapunk alkalmából szerveztük meg. Azóta voltak pandémiás évek, aztán újra tudtunk élőben találkozni és tavaly először egy két napos, rekord létszámmal megvalósult, élménydús konferenciánk zajlott november vége felé.

Idén pedig úgy döntöttünk, az alcímben szereplő "nem csak pedagógusoknak" jelszót szeretnénk újraértelmezni és fókuszálni a szülőkre. Vagyis úgy állítottuk össze a programot, hogy mindazok, akik a szülői szerepük tudatos megéléséhez és fejlesztéséhez keresnek kapaszkodót, találjanak nekik szóló kínálatot és legyenek bátrak eljönni. 

 

A program felépítésének a logikája mindkét nap, hogy a résztvevők egy közös, élmény-alapú nagycsoportos bemelegítés után egy közös plenáris előadást hallgatnak meg, amely megadja a nap kezdő inspirációját, majd pedig mindkét nap három-három másfél órás workshop-sávban 5 párhuzamos program közül választhatnak. Ezek között minden idősávban van olyan, amely informatívabb, előadás-jellegű, szinte minden idősávban van választékon játékos módszertanra épülő workshop és a program felépítésekor odafigyeltünk arra is, hogy aki nyitott rá, hogy a saját szakmai identitásával dolgozzon, választhat olyan programot, ahol ezt megteheti.

Az előadók és programtartók meghívásakor igyekeztünk úgy alakítani a kínálatot, hogy minél több tantárgyhoz is kapcsolódni tudjanak az itt elsajátított ismeretek, így helyet kap a programban az ének-zene, mozgás, improvizáció, irodalom, biológia, de az informatikatanárok és az osztályfőnökök is bőven találhatnak maguknak módszertani csemegéket.

 

 

PROGRAM

 

2024. november 22. péntek
Helyszín: Révkomárom, Danubius konferenciaközpont

08:00 - 08:30: REGISZTRÁCIÓ

08:30 - 09:00: Megnyitó

09:00 - 09:30: Nyitó nagycsoport - énekes bemelegítés Korpás Évával

09:30 - 11:00: Nagyelőadás

  • Szél Dávid: Tárkony és szerecsendió. Minőségi jelenlét a gyerekek életében

    Szél Dávid

    Szél Dávid vagyok, tanácsadó szakpszichológus, talán író. Magánpraxisomban felnőttekkel és párokkal, családokkal foglalkozom. Sokat írok gyereknevelési mítoszokról és dilemmákról, szülőséggel kapcsolatos kérdésekkel, kifejezetten érdekelnek a párkapcsolati dinamikák, nemi és családon belüli szerepek és hierarchiák.

    Nem könnyű eltaláni szülőként vagy éppen pedagógusként, hogy mikor, miből, hogyan és mennyi kell egy gyereknek. Ha egyáltalán van olyan, hogy kell. Mert nem is biztos, hogy kell. Lehet, hogy csak lehet. Máskor meg érdemes megkérdezni a gyereket. Hogy van-e egyáltalán szüksége valamire. Néha jobb, ha saját maga tapasztalja meg. Olykor meg jó, ha a gyerek közelében lévő felnőtt közbeavatkozik.

    Igen, a gyereknevelés (akár iskolai, akár otthoni nevelésről van szó) bonyolult és nem véges feladat. Előadásomban ehhez a komplex, éveken át tartó folyamathoz próbálok támpontokat, szempontokat és megközelítési módokat adni anélkül, hogy megmondanám, mit kell csinálni.

11:00 - 11:30: KÁVÉSZÜNET

11:30 - 13:00: 1. Workshop-sáv

  • Gyarmathy Éva: Felzárkóztatás? Tehetséggondozás? – a tanulás 21. századi kérdőjelei

    Gyarmathy ÉvaKlinikai és nevelés lélektani szakpszichológus vagyok, egyetemi tanár, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola oktatója, több egyetemen óraadó. Harminc éve foglalkozom a neurodivergens fejlődéssel, így az átütő vagy többszörös különlegességű tehetség, a tanulási, figyelem, hiperaktivitás és autizmus zavar spektrumok területekkel. Több egyéb fejlesztő központ mellett legutóbb megalapítottam az Atipikus Fejlődés Módszertani Központot, amelynek munkájában a gyakorlatban is megjelennek a 21. század kihívásainak megfelelő módszerek.

    Mihez kell felzárkóztatni a 21. században? Van-e egyáltalán létjogosultsága felzárkóztatásban gondolkodni a kitágult információs térben, amikor a gyermekek fejlődési útjai a korábbitól sok tekintetben eltérnek? A tehetség eddig sem mindig a szokásosnak megfelelő fejlődést, sajátosságokat mutatott, és ilyen esetben nehéz tehetségként azonosítani. Akár inkább a felzárkóztatás jön szóba. A szokatlan teljesítmény mögött a szokatlan viselkedést, az elvárásoknak nem megfelelő fejlődést, a környezet zavarként, devianciaként minősíti, miáltal a tehetséggondozást egy, az elvárásoknak megfelelő szűk tehetségpopulációra szűkíti.
    A megoldás a sokféle fejlődési út tisztelete, és lehetőség a sokféle tapasztalatszerzésre a játék, kutatás, és a kultúra eszközeivel. A megismerő-fejlesztő megközelítésben a tehetséggondozás és a felzárkóztatás nem válik el élesen. A cél a különböző fejlődési utaknak megfelelő fejlődési/tanulási környezet kialakítása.

     

  • Galambos Attila: Szemlélet, nem csak módszertan! Az Újpedagógia 7 pillére

    Galambos AttilaGalambos Attila vagyok pedagógus, tréner, felnőttképző, az Újpedagógia egyik alapítója. Nagyon foglalkoztat, hogyan lehet az intézményesített tanulást személyközpontúvá, eredményessé és hatékonnyá tenni. Számos projektben dolgozom, jellemzően tanárképzésekkel vagy ifjúsági munkával kapcsolatban, illetve folyamatosan képzem magam, aktuálisan a PTE BTK Neveléstudományi Doktori Iskolájában, ahol a kutatási terelütem az úgynevezett akciópedagógiai modell iskolai alkalmazhatósága. Nagyon szeretek erdőkben túrázni a feleségemmel és a kutyáimmal.

    A workshop során a résztvevőkkel megvizsgáljuk, hogy milyen szempontok, alapelvek  mentén lehet a tanulási folyamatokat újszerűvé és élménydússá tenni. Nagy hangsúlyt fogunk fektetni a csatlakozók közös tudására, elképzeléseire, álláspontjaira, tapasztalataira, de számos olyan praktikát is be fogunk mutatni, melyeket a résztvevők akár másnap alkalmazhatnak. Nem fogunk igazságokat állítani, sőt, még az is lehet, hogy nem fogunk mindenben egytérteni, de azt megpróbáljuk garantálni, hogy a jó hangulatra törekszünk majd.

  • Hanza Rolanda: Zene? Az jóóó! - Éld át! Éld meg, és gazdagodj!

    Hanza Rolanda

    Ízig, vérig zenetanárnak tartom magam. A zene szeretetét, élvezetét hirdetem. Hiszem, hogy mindenki meg tud tanulni énekelni. Ezzel a meggyőződéssel végzem munkámat az Érsekújvári Pedagógussegítő Központban (RCPU/NZSA) mentorként, Budapesten a Superar Zeneművészeti Alapítvány ének-zenetanár, karnagyként, valamint Párkányban énektanárként.

    A workshop célja, hogy felsorakoztassa a zeneterápiás és a Kokas-foglalkozáson használt módszereket, praktikákat, játékokat valamint lehetőséget adjon az érzelmi intelligenciát fejlesztő helyzetgyakorlatok kipróbálására. Bemutatja a harmonikus személyiség fejlődését támogató Kokas-pedagógia alapelveit és ötletet ad ezek átültetésére más tantárgyak oktatásában is. A zeneterápia segítségével önsegítő technikákat tanít, amelyek elmélyítik az önismeretet, és segítenek feldolgozni a felmerülő nehézségeket.

  • VEKKER műhely: Nem csináltam semmit - tantermi színházi előadás a Marianumban

    Benes Tarr Csilla

    FIGYELEM! A progam külső helyszínen zajlik: a Marianum Egyházi Iskolaközpontban

    A foglalkozás a Marianum Egyházi Iskolaközpont 8. osztályos diákjainak részvételével valósul meg, a jelentkezők megfigyelőként részt vehetnek, majd a következő idősávban egy feldolgozó beszélgetés keretében tovább beszélgethetnek a foglalkozás vezetőivel - akár a tantermi színházi műfajról, akár a bullying témájáról.

    „Maradj csendben és örülj, hogy nem téged pécézett ki. Ez nem a mi dolgunk. Ez a Kriszta meg a Virág ügye. Semmi közünk hozzá!”

    Ildikó csendben maradt, nem csinált semmit. Most mégis bűntudata van. Mit tehet egy zaklatási folyamat szemtanúja? Az előadás feldolgozó részében erre (is) keressük a választ.

     
    Az előadáshoz kapcsolódó trailer ezen a linken érhető el: https://vekkermuhely.com/portfolio-item/nem-csinaltam-semmit/

     

    A program hossza 120 perc egy szünettel.

  • Váczi Dorka - Embernyelven - a pozitív értelmező stílusú visszajelzés

    Váczi Dorka

    Váczi Dorka vagyok. Elhivatott demokratikus nevelő és innovátor, aki szerint a tanulási folyamatban a résztvevőkkel partneri viszonyt kell kialakítani. Férjemmel a konyhaasztal mellett zajló szakmai viták és eszmecserék során alapítottuk meg az Újpedagógiát, mely lehetőséget adott számomra, hogy a szokott kereteket újragondolva tekintsek a pedagógiára, mely a hivatásom. Emellett a Vodafone Magyarország Alapítvány digitális oktatási programjának szakmai vezetője vagyok, trénerként iskolák, fiatalokkal foglalkozó szakemberek és oktatásban érdekelt nagyvállalatok módszertani továbbképzéseiben veszek részt, a Democracy Reloading facilitátora vagyok, s ezeken a helyeken kamatoztam is mindazt, amire a konyhaasztal mellett jutottam.

    Az értő és pozitív visszajelzés mind a munkában, mind a magánéletben kiemelkedően fontos. Az Embernyelven - a pozitív értelmező stílusú visszajelzés egy olyan műhely, ahol elsősorban azzal a technikával ismerkedünk, mely révén konstruktív, előremutató kritikát tudunk megfogalmazni azok számára, akikkel dolgozunk, kommunikálunk, együttműködünk. Mindezt úgy, hogy ez ne vezessen konfliktushoz, de ne is kerülje a konstruktív kritika tényleges megfogalmazását sem.

13:00 - 15:00: EBÉDSZÜNET

15:00 - 16:30: 2. Workshop-sáv

  • Szemléletváltás az oktatási rendszerben? - kerekasztalbeszélgetés az oktatási reform kapcsán

    Ibos Emese Hogyan zajlanak  a nagy rendszerek változásai? 
    Mit jelent az attitűd szintű változás egy pedagógus szemléletében és pontosan mi kell hozzá? 
    Hogyan érdemes hozzáállni a jelen generáció kisiskolásaihoz reformtól függetlenül?
    Miért érdemes "ugyanúgy maradni" és miért hogyan zajlik az átfordulás, ha a változás belülről jövő igényként születik meg? 
    Mik a változási folyamat természetes szakaszai, mit adhat nekünk, ha megéljük az ellenállást? 

     

    Ilyen és ehhez hasonló kérdésekről fogunk beszélgeni az oktatási reform mindennapjait élve, Ibos Emese moderálásával. 

    A beszélgetés résztvevői: 

    Várady Kornélia, a csallóközaranyosi Kóczán Mór Alapiskola és Óvoda igazgatónője

    Győri Angelika,  Alapiskola és Óvoda Eperjes, igazgatónő

    Prékop Mária a pozsonyi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium pedagógusa

    Urbán Péter, az oktatási minisztérium munkatársa.

     

  • Rabec István: Konfliktus - kezelem? Iránytű a konfliktusok kezeléséhez

    Rabec IstvánTréner, coach, szervezetfejlesztő, a Tandem képzői körének tagja. A jó beszélgetések, a jó ügyek, a taichi és a csikung elkötelezettje. Ember, férj, testvér, barát, gyerek, fejlesztő szakember

     

    Mi a konfliktus, hogyan viszonyulunk hozzá, milyen stratégiáink vannak a megoldásában, illetve kezelésben? Otthon, iskolában, piacon. A workshopon ránézünk arra, hogy mik a legfontosabb lépései a konfliktusok kezelésének és összeszedjük, mire ügyelj, ha valóban kezelni szeretnéd a konfliktusos helyzeteket és nem csak letudni vagy elkerülni.

  • Jordanidisz Ágnes: NILD Taulási Terápia workshop

    Jordanidisz ÁgnesJordanidisz Ágnes NILD oktató-terapeuta, a Hátország Egyesület (NILD Hungary) elnöke és szakmai vezetője vagyok. Az amerikai NILD tanulási terápia magyar adaptációjának megalkotója és a National Institute for Learning Development megbízásából a NILD közép- és kelet-európai képviselője. Az ELTE Eötvös Loránd Tudományegyetemen szereztem meg a doktori fokozatomat pszicholingvisztikából 2015-ben. PhD kutatásom témája a magyar gyermekek fonológiai tudatosságának fejlődése volt. A Fonológiai Tudatosság Teszt kidolgozása mellett több, magyar és angol nyelvű fejlesztői- és oktatási segédanyag megalkotásában vettem részt. Minden korosztállyal szívesen dolgozom. A több évtizedes tapasztalataimat mind a közoktatás, mind pedig a civil oktatás-nevelés különböző intézményeiben szereztem, magyar és nemzetközi területen.

     

    Ma már számos kutatás mutat rá arra, hogy a COVID, illetve az egyre fiatalabb gyerekeknél jelentkező internetes ’játékfüggőség’ mennyire negatív hatással van a kisgyermekek nyelvi és kognitív fejlődésére. A NILD Tanulási Terápia célja, hogy a tanulók ne csak képesek legyenek a sikeres tanulásra egy egész életen át, hanem motiváltak is. A workshopon résztvevők megtapasztalják, hogy a gondolkodás is lehet élmény, illetve hogyan lehet komoly nyelvi készségekre szert tenni játékosan. Élőfigurás Nyelvi és Matek amőbát, valamint Forma-analógiát lehet kipróbálni, amit egyszerű módosítással osztálytermi motivációs foglalkozássá is át lehet alakítani.

  • Bödők Gergely: (Bel)városnéző túra Révkomáromban

    Bödők Gergely

    Figyelem! A program külső helyszínen zajlik, gyülekező a Danubis konferenciaközpont földszinti előterében. 

    Bödők Gergely történész vagyok (Dunaszerdahely, 1983). A Clio Intézet társügyvezetője voltam (2018–2023), valamint a révkomáromi Kikötő – Polgári Szalon szervezője és vezetője vagyok annak 2018-as létrejöttétől. Kutatási területem az első világháború, a Magyarországi Tanácsköztársaság története, Magyarország román megszállásának története, valamint az utóbbi években a hazai vadászatok kultúrtörténete. Hat éve tartok erdélyi kopókat, és azóta a fajta elkötelezett szerelmese vagyok. Nős vagyok, három fiú édesapja.

    Kik voltak a komáromi szekeresgazdák és a szekeresbandérium tagjai? Mennyi áldozata volt az 1710-11. évi pestisjárványnak? Milyen volt az élet a forradalom és szabadságharc idején az ostrom alatt és milyen sors jutott Klapka Györgynek és a városháza előtt álló szobrának? Ki volt Selye János és mit köszönhetünk neki?

  • Feldolgozó beszélgetés a Nem csináltam semmit című tantermi színházi foglalkozáshoz

    Benes Tarr Csilla

    A beszélgetés a Nem csináltam semmit című tantermi foglalkozáshoz tartozó, szakemberi feldolgozókör. 

    Azoknak ajánljuk elsősorban, akik részt vettek az előző idősávban a Marianum 8. osztályosainak szóló előadáson. A beszélgetés helyszíne már nem a Marianum, hanem a Danubius konferenciaközpont. 

16:30 - 17:00: KÁVÉSZÜNET

17:00 - 18.30: 3. Workshop-sáv

  • Récsei Noémi önálló beszélgetőestjei: Az online zaklatás jelensége: a megelőzéstől a megoldásig

    Récsei Noémi

    Stáhly Kata

    Vendég: Stáhly Kata, a Hintalovon Alapítvány pszichológusa

    Récsei Noémi televíziós és rádiós műsorvezető, újságíró vagyok. Kulturális, közéleti tevékenységeim és beszélgetéseim által jelen vagyok a neves Pontis Alapítvány innovációs térképén. Kedvelt témáim között szerepelnek olyan ember-, gyermek- és nőjogi, valamint kisebbségeket érintő témák, amelyek pódiumbeszélgetésekké formálva társadalomérzékenyítő szerepet töltenek be. Maradéktalanul hiszek a társadalmi párbeszédekben.

    Az előadás, ill. pódiumbeszélgetés az online zaklatás egyre súlyosbodó jelenségére fókuszál, bemutatva annak hatásait a fiatalokra és a közösségekre. A Csapda a neten című film példáján keresztül rávilágítunk a digitális tér veszélyeire, különös tekintettel a gyermekek és fiatalok kiszolgáltatottságára. Átfogó képet adunk a zaklatás felismeréséről, a megelőzési stratégiákról, valamint a hatékony kezelési módszerekről, amelyek bevonják az iskolát, a családot és a közösséget. Célunk, hogy gyakorlati eszközöket nyújtsunk a zaklatás visszaszorításához és hosszú távú megoldások megtalálásához.

  • Tóth Tünde: Demokrácia a tanteremben: Élet Summerhillben

    Tóth Tünde

    Gyógypedagógiai hivatásomat nagylányomnak köszönhetem, akinek megszületése indított el ezen a rögös, de egyben csodálatos pályán közel 20 éve. Szakmámnak köszönhetően a legjobb mesterektől tanulok, a gyerekektől. Angliába a Summerhill-i iskola miatt költöztünk, hogy gyermekeink ezen híres-hírhedt iskola diákjai lehessenek. Summerhill a legrégebbi, több mint 100 éve működő demokratikus iskola. Az iskola első szabálya, hogy nem kötelező bejárni a tanórákra. Nagy tisztelője vagyok Sir Ken Robinsonnak, Sugata Mitranak és Charlie Chaplinnek. "Nem hiszek az elvárásokban, sokkal jobban hiszek az elfogadásban!"

    Van-e esély továbbtanulni olyan iskolából, ahol nem kötelező bejárni a tanórákra, nincsenek házi feladatok, ellenőrző, bizonyítvány? Mitől demokratikus a demokratikus iskola? Ez a workshop a Summerhill-i iskola különleges pedagógiai módszereit mutatja be, ahol a szabadság és a demokratikus elvek az oktatás középpontjában állnak. A résztvevők megismerkedhetnek az iskola történetével, működésével, és azzal, hogyan lehet a gyermeki önállóságot és felelősségvállalást fejleszteni egy szabad tanulási környezetben.

  • Szabó Csilla: Lépj be - reggeli körök a gyakorlatban

    Szabó Csilla

    Szabó Csilla vagyok, tanító, drámatamár, Csallóközaranyoson tanítok és harmadik éve dolgozom a pedagógus segítő központban Komáromban. Szeretném a drámapedagógiát oly módon megmutatni, hogy a kollégák meglássák használhatóoságát és hasznosságát az oktatásban.

    Lépj be, igen, a reggeli körök az iskolában a belépést lennének hivatottak megkönnyíteni. Azt, hogy a gyerekek meg tudják osztani az érzéseiket, az igényeiket. A drámatechnikák segítségére lehetnek a pedagógusoknak de a gyerekeknek is abban, hogy  be tudjanak lépni reggel az osztályba, és jó közérzettel tudják végigcsinálni az egész napot. Ez a foglalkozás ebben segít.

  • Korpás Éva: Népdalkincsünk értékeinek felfedezése, népdalaink megszerettetése, továbbörökítése

    Korpás Éva

    FIGYELEM! A program külső helyszínen, zajlik a Művészeti Alapiskolában

    A művészi életem legcsodálatosabb dolgaként élem meg, hogy adhatok másoknak, s ezzel együtt én is rengeteget kapok, mind a színpadi tevékenységem által, mind a tehetséges gyerekek, illetve felnőttek jó irányba való terelgetésével, kísérésével, tanításával. A családom mellett ezek az élmények az erőforrásaim a mindennapi életemben.

    Az egyik legfontosabb küldetésemnek tartom az értékek átadását az embereknek. A hivatásomból adódóan természetesen az éneklés, ezen belül pedig a népdal, ill. a népzene csodájának lelkünkbe, szívünkbe hatoló érzését igyekszem elővarázsolni, amiből egyenesen következik: ha egyszer erre valaki ráérez, akkor többet el nem engedi. Így sikerülhet ennek a felbecsülhetetlen kincsünknek az átörökítése. Ezzel fogok most is próbálkozni.

  • Tóth Molnár Éva: Stresszkezelés és öngondoskodás

    Tóth Molnár Éva

    A stressz fogalmát, vagy érzetét, egyikünknek sem kell bemutatni. Azt azonban kevesen tudják, hogy a stressz szükséges az életünkhöz, hovatovább, hogy létezik pozitív stressz is. A feszültséggel járó, stresszes helyzeteket - teljes mértékben - képtelenség elkerülni. Azonban, ha a negatív stressz rendszeressé válik az életünkben, az súlyos tünetekhez, végül pedig kiégéshez vezethet. A stressz nem válogat, megjelenik gyerekeknél és felnőtteknél egyaránt. Ha kíváncsi vagy rá, hogy miként lehet megelőzni a kiégést, milyen stresszkezelési eszközök vannak, illetve, hogy mi is az az öngondoskodás és miért fontos, akkor ezt a workshopot neked találták ki.

18:30 - 20:00: Még1Mesét Akciócsoport előadása

  • M1M Akciócsoport improvizációs színházi előadása

    M1M Mi a Playback?

    Ez a műfaj az ún. „nem írott” színházi formák közé tartozik, vagyis az előadásnak nincs előre gyártott forgatókönyve, nincsenek előre megírt szövegei és nincsenek előre kiosztott szerepek.
    Már ez is izgalmasan hangzik, bár az utóbbi években sok improvizációs társulat jelent meg a szórakoztatás zsúfolt palettáján.

    Mégis mitől olyan különleges és egyedülálló a playback improvizációs műfaj?

    Főképp attól, hogy a színészek ebben a műfajban a nézők által mesélt saját, személyes történeteket játsszák el (erre utal tehát a playback = visszajátszás, újrajátszás szó).

    A mesélő történetét az ún. játékmester foglalja össze, aki közvetítőként vesz részt a nézők, a színészek és a mesélő között. A színészek a történetet rögtönzéssel, előzetes megbeszélés nélkül jelenítik meg.

    Az előadást zenész(ek) is kíséri(k).

    Mesélj nekünk magadról vagy merülj bele nézőként mások inspiráló történeteibe, amelyeket könnyen magadénak is érezhetsz… 

 

2024. november 23. szombat
Helyszín: Révkomárom, Danubius konferenciaközpont

08:00 - 08:30: Regisztráció, megérkezés

08:30 - 09:00: Nyitó nagycsoport - mozgásos bemelegítés

09:00 - 10:30: Nagyelőadás

  • Pál Feri: Hogyan segítsünk magunknak és egymásnak?

    Pál Feri

    Lelkünk mélyén mindannyian arra vágyunk, hogy az életünknek legyen értelme és mélysége, hogy bármennyi nehézséggel, fájdalommal kell is szembenéznünk, végül mégis azt érezhessük: érdemes volt végigcsinálni. Hogy ne csak elhordozzuk és végigküszködjük a ránk kiszabott időt, hanem meg tudjuk tölteni tartalommal, szépséggel és örömmel. Arra vágyunk, hogy létrehozzunk valami értékeset, és mások megbecsüléssel, szeretettel gondoljanak ránk.

    Ám miközben ez így van, gyakran mégis olyan utakon indulunk el, amelyek egészen másfelé vezetnek. A teljes és értelmes élet iránti vágyunkból sokszor csak annyit tudunk megragadni,
    hogy szeretnénk megvalósítani önmagunkat, és sikeressé válni. Ebből az egyoldalúan és szűklátókörűen megfogalmazott célkitűzésből pedig óhatatlanul fájdalmas csalódások egész sora következik. Még ha el is érjük a hőn áhított sikert (mármint azt, amit ma általában annak tartanak), nem olyan az íze, mint amit vártunk, nem párosul valódi belső elégedettséggel és örömmel. Akik már eljutottak ide, azok sokszor meg is keserednek, cinikussá válnak.

    Pedig az élet ennél mérhetetlenül több lehetőséget rejt. A valódi önmegvalósításnak ugyanis három kulcsa van: az önkifejezés, az önátadás és az önfelülmúlás. Mindháromra szükségünk van ahhoz, hogy elégedett, kiteljesedett, értelmes életet élhessünk, és ne kelljen kevesebbel beérnünk, mint amit a szívünk mélyén remélünk. De hogyan juthatunk el ide? Hogyan ne váltsuk aprópénzre a vágyainkat és a lehetőségeinket? Erről fog beszélni Pál Feri aktuális előadásában a tőle megszokott élményszerű stílusban, rengeteg humorral.

10:30 - 11:00: KÁVÉSZÜNET

11:00 - 12:30: 4. workshop-sáv

  • L. Stipkovits Erika: Szeretetre éhezve – tévhitek a kamaszokról

    L. Stipkovits Erika Klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, kiképző integratív hipnoterapeuta, szupervízor, a Személyiségfejlesztő Akadémia alapító-igazgatója

    Több évtizedes tapasztalattal rendelkezik pszichés és személyiségzavarok, családi, párkapcsolati és életvezetési problémák feltárásában és kezelésében. Terapeutákat, személyiségfejlesztő szakembereket tanít, rendszeresen publikál és Magyarország-szerte tart előadásokat. Az Integratív Pszichoterápiás Egyesület elnökségi tagja, a Személyiségfejlesztők Országos Egyesületének elnöke. Eddig több, mint 100 cikke, és kilenc közkedvelt kötete jelent meg a HVG Könyvek kiadónál.

    A kamaszkorban szeretetre éhezik a szülő és a serdülő egyaránt. Ám nincs gyors recept arra, hogyan kell menedzselni a kamaszkort, de figyelemre van szüksége a kamaszoknak, és szülői mintákra. Legfontosabb pedig, hogy tudjunk tanulni egymás viselkedéséből, abból, mit mutat számunkra a család dinamikája, a tükör, melyet gyermekeink tartanak elénk. Az előadás a tudományos kutatások eredményeire, pszichoterápiás tapasztalatokra építve, sok-sok példán keresztül mutat válaszokat kérdéseinkre, a családi és társadalmi hatások következményeire, és megkísérli a gyakori tévhitek eloszlatását. Ilyen tévhitek például: A kamaszkort túl kell élni, majd lecsillapodnak a hormonok. Az agy érése az iskoláskor kezdetéig befejeződik. A kamasszal nem lehet beszélni, érzelmei és reakciói kiszámíthatatlanok, és viselkedése független a szülő személyiségétől, a gyermekkori  fejlődésétől. Jó, ha a szülő helyét kamaszkorban a kortársak foglalják el. Minden serdülőkori hangulatingadozás természetes. A családi krízisek, a család felbomlása semmiféle hatással nincs a kamaszokra. stb. stb.

    „Ajánlom az előadást minden szülőnek, serdülőkkel foglalkozó pedagógusnak, segítő szakembernek és a kamaszoknak, hogy értsük, és ne félreértsük egymást, hogy utat találjunk egymáshoz, és képesek legyünk megadni azt, amire mindannyiunknak szükségünk van: a szeretetet.”

  • Miklós Bernadett: Kapcsolódom, tehát vagyok. - Képkártyás mentálhigiénés workshop

    Miklós Bernadett Mentálhigiénés segítőként látom, hogy sajnos ritka tapasztalat, ha valaki igazán szívből jövően figyel ránk. 

    Ha nem csupán udvariasságból kérdez, hanem tényleg Te, személyesen érdekled, hogy a napi "hogy vagy" - kérdés nem csak felszínes klisé.
    Ha szeretnél közelebb kerülni magadhoz és másokhoz most ezt képek segítségével megteheted.
    A műhelymunka során kártyákkal és beszélgetéssel dolgozunk, s mindeközben a képek megmozgató erejét használjuk. 

    Veled lesz a csoport figyelme és a meghallgatás ereje.

  • Edmár Földes Viktória: Jógával a harmonikus gyerekkorért

    Edmár Földes Viktória

    Edmár Földes Viki vagyok, 33 éves, lassan kétgyermekes anyuka, pszichológus, tréner és gyerekjóga oktató. Érdeklődésem központjában mindig a gyerekek, kamaszok álltak. Gyermekotthoni munkám során kutattam az olyan módszerek után, amivel segíthetem az ott élő gyerekek indulatainak kezelését és feszültségeik oldását. Így jött a jóga, ami már nekem is többször segítségemre volt a nehezebb élethelyzetekkel való megküzdésben.

    Célom a workshoppal, hogy olyan gyakorlatokat mutassak meg az érdeklődő pedagógusoknak és szülőknek, amik könnyen beépíthetők az iskolai tanórákba vagy az otthoni esti rutinba. Összekapcsoljuk a mozgást az egyes érzelmekkel, úgy, ahogy a több ezer éves jóga rendszerében ez a kettő mindig is együtt járt. A gyakorlatok végzésével fejlődik majd a gyermek érzelmi intelligenciája, nő test tudata, csökken a szorongása, javul a koncentrációja és elkezdi magát jobban érezni a bőrében. Hát, mi többet kívánhatnánk szülőként és pedagógusként gyermekeinknek? :)

     

  • Tegdes Egyházi Dóra: A nyúlon túl, avagy a féknyúz nyomában

    Tegeds Egyházi Dóra

    Rajz és könyvtár-szakos tanárként kezdtem pályafutásomat, kezdetben középiskolai tanárként, majd könyvtárosként és könyvtárigazgatóként a Komáromi járásban. 2019-ben, mielőtt minden megváltozott volna részt vettem a szentendrei fejlesztő biblioterápiás képzésen, s azóta is járom az országot és tartom a csoportfoglalkozásokat. 2020-ban megválasztottak a Szlovákiai MAgyar Könyvtárosok Egyesületének elnökének. Azóta áthelyeztem a lakhelyemet az ország keleti végeibe, Rozsnyóra. Kisebbségi kulturális referenseként kézműves foglalkozásokat vezettem és szerveztem. 2024-ben elvégeztem az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem alkotó-fejlesztő meseterápiás képzését, így immáron meseterapeutaként is tevékenykedem. 2024 szeptemberétől a rozsnyói Regionális Mentorközpont Pedagógusoknak mentora, illetve a Fábry Zoltán Alapiskola rajz szakos tanítója vagyok. A problémákat kihívásnak tekintem, lételemem a humor, és olykor jól jönne egy merengő, amibe leszívhatnám túlburjánzó ötleteimet.

    Hogyan tudunk a mesékhez kapcsolódni? Mit adhatnak nekünk, felnőtteknek a gyermekeknek írt mesék? Minderre választ és ezen felül saját élményt ad az alkotó-fejlesztő meseterápiás foglalkozás, amelyen az álhírek nyomába eredünk. Ehhez segítségül hívjuk Zelk Zoltán klasszikusát, A három nyulat.

  • Sikula Gábor: Virtuális Intim Zóna - internetes kortárs bántalmazás megelőzése és kezelése

    Sikula Gábor

    A digitális generáció életében egyre jelentősebb szerepet játszik az online világ.  A közösségi média és a különféle kommunikációs alkalmazások rengeteg lehetőséget biztosítanak arra, hogy folyamatosan kapcsolatban legyünk, így nem csoda, hogy a diákok közti interakciók, ezzel együtt pedig a köztük megjelenő kortárs bántalmazás is egyre inkább átkerül az online térbe. Mindez viszont nagy veszélyekkel járhat, hiszen az internet olyan hatalmat és olyan eszközöket biztosít a bántalmazók számára, amelyekkel könnyen visszaélhetnek, sok esetben bármilyen további következmény nélkül.

    Ezen a workshopon a cyberbullying jelenségét járjuk körbe, tisztázzuk az ezzel kapcsolatos fogalmakat, és a gyakorlatban is kipróbáljuk azokat a módszereket és technikákat, amelyekkel mi magunk is elősegíthetjük a bántalmazás megelőzését és kezelését.

     

12:30 - 14:30: EBÉDSZÜNET

14:30 - 16:00: 5. Workshop-sáv

  • Pattermann Kinga: Intuíció a gyakorlatban

    Pattermann KingaPattermann Kinga vezetői coach,szervezetfejlesztő,író,6 gyermek edesanyja. 30 eve foglalkozik az intuíció témájával,az Intuíció a gyakorlatban c könyve,10ezer példanyban fogyott el az elmúlt evekben.Most megjelent legújabb könyvében is 25 gyakorlat van,mely a megérzéseink napi hasznalatát segítik,fejlesztik. Kinga workshopján kipróbalhattok néhányat az általa fejlesztett gyakorlatokból,és egy kis töeténetmesélésbe is bevon titeket. A résztvevők workshop végére egy magabiztosabb, személyreszabott döntéshozatali eszköztárral fognak gazdagodni.

  • L. Stipkovits Erika:A segítő segítése – nehéz helyzetek megoldása

    L. Stipkovits Erika Klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, kiképző integratív hipnoterapeuta, szupervízor, a Személyiségfejlesztő Akadémia alapító-igazgatója

    Több évtizedes tapasztalattal rendelkezik pszichés és személyiségzavarok, családi, párkapcsolati és életvezetési problémák feltárásában és kezelésében. Terapeutákat, személyiségfejlesztő szakembereket tanít, rendszeresen publikál és Magyarország-szerte tart előadásokat. Az Integratív Pszichoterápiás Egyesület elnökségi tagja, a Személyiségfejlesztők Országos Egyesületének elnöke. Eddig több, mint 100 cikke, és kilenc közkedvelt kötete jelent meg a HVG Könyvek kiadónálA workshop lehetőséget biztosít, hogy a résztvevő pedagógusok és más segítő szakmában dolgozó szakemberek segítséget, megoldást kapjanak a mindennapok nehéz helyzeteihez. A workshop elsődleges célja a segítő szakmában dolgozók mentális védelme és szakmai kompetenciájuk fejlesztése. Fókuszba a nehéz helyzetek lehetséges megoldását, továbbá a szakmai személyiséget állítjuk, mivel gyakran előfordul, hogy egy–egy pedagógiai vagy segítő helyzetben nem a tudásunk „hiánya”, hanem a személyes érintettségünk, érzéseink, „vakfoltjaink” akadályozzák munkánk hatékonyságát.  

  • Révay Dóra: Hogyan lehet egyszerűbb a gyermekkor a túl sokat - túl korán - túl gyorsan árnyékában?

    Révay Dóra

    Révay Dóra vagyok, coach, rendszerszemléletű családi tanácsadó. Az Egyszerűbb gyermekkor módszerével 2018 óta támogatom a családokat csoportok, és egyéni konzultációk formájában.

    A workshopon Kim John Payne - Egyszerűbb gyermekkor című többmillió példányban eladott sikerkönyve alapján dolgozunk, melyben arról ír, hogy a lélektelenül felgyorsult felnőtt világ árnyékában hogyan tudunk mégis nyugodt gyermekkort biztosítani gyerekeinknek. Az elméleti bevezetőben megismeritek az egyszerűsítés 4 területét, majd játékos, gyakorlati módszerekkel keresünk megoldásokat egyéni kérdéseitekre.

  • Alternatív városnézés Bödők Gergellyel

    Bödők Gergely

    Bödők Gergely történész vagyok (Dunaszerdahely, 1983). A Clio Intézet társügyvezetője voltam (2018–2023), valamint a révkomáromi Kikötő – Polgári Szalon szervezője és vezetője vagyok annak 2018-as létrejöttétől. Kutatási területem az első világháború, a Magyarországi Tanácsköztársaság története, Magyarország román megszállásának története, valamint az utóbbi években a hazai vadászatok kultúrtörténete. Hat éve tartok erdélyi kopókat, és azóta a fajta elkötelezett szerelmese vagyok. Nős vagyok, három fiú édesapja.

    Kik voltak a komáromi szekeresgazdák és a szekeresbandérium tagjai? Mennyi áldozata volt az 1710-11. évi pestisjárványnak? Milyen volt az élet a forradalom és szabadságharc idején az ostrom alatt és milyen sors jutott Klapka Györgynek és a városháza előtt álló szobrának? Ki volt Selye János és mit köszönhetünk neki?

  • Mellár Mezei Anita: Mindfulness az iskolában - felnőtteknek és gyerekeknek

    Mellár Mezei Anita

    Mellár Mezei Anita vagyok, pedagógus és képzett mindfulness-tanár. Személyes és szakmai életem igazi fordulópontja a mindfulness-szel való találkozás volt. A tanári szerepemben önazonosabban tudtam jelen lenni, megértve, hogy elsősorban ember vagyok, és a figyelemből és gondoskodásból magamnak is kell adni. Így is jelen lenni a tanulási/ tanítási folyamatban egy bizalmi kapcsolat és igazi együttműködés építése magammal és mindenki mással, kicsikkel és nagyokkal egyaránt.

    Már hétfőn bevetheted ezeket a mindfulness-gyakorlatokat, amelyekkel nem csak karizmatikus pedagógus, felnőtt, hanem boldog ember is lehetsz. Ez lesz hatással a gyerekekre az osztályodban, kollégákra, családodra és önmagadra is. Nagy terv, de nem lehetetlen, sőt tanulható. Ezen a workshopon a központban a mindfulness 2 alappillére: a figyelem és az élmény. Hogyan lehet ez hozzájárulás a mindennapok forgatagában akár az iskolában, sőt azon túl is?

16:00 – 16:30: KÁVÉSZÜNET

16:30 – 18:00: 6. Workshop-sáv

  • Horváth Dávid: Mozgatórugóink és élményeink a generációk tükrében

    Horváth DávidHorváth Dávid vagyok, szociológus, tréner és innovációs szakember. Az évek alatt rengeteg területen, nagyszerű témák mentén dolgozhattam, ami azonban mindig visszatérő elem volt a környezetemben azok az életünk mozgatórugói; így alakult, hogy a kutatási területem a digitális tér egyénre és generációkra gyakorolt hatása. Sokkal inkább generalistának tartom magam, mint specialistának; ezért a leegyszerűsítő gondolatok és sémák addig nyújtanak segítő kezet, amíg azokat megértve kiegészítő gondolatként használhatom a komplexebb rendszerekhez. Trénerként és innovációs szakemberként is arra törekszem, hogy merjünk újra kérdéseket feltenni saját és környezetünk működése kapcsán. Meggyőződésem, hogy a leggyümölcsözőbb befektetésünk mindig az egymás életében való jelenlét.

     

    Bezzeg az én időmben! - milyen gyakori felsóhajtás ez, mikor látjuk a következő nemzedékeket felnőni a szemünk előtt! Miért gondolnak ennyire mást a világ működéséről? Létezik-e kulcs a mai Z vagy Alfa generáció megértéséhez egyáltalán? Hogyan tudok én bármilyen értéket átadni számukra? Ebben az interaktív előadásban mindannyian szembenézünk generációs örökségünkkel, hogy egy kicsit közelebb kerüljünk a következő nemzedék megértéséhez.

  • Mellár Mezei Anita: Mindfulness az iskolában - felnőtteknek és gyerekeknek

    Mellár Mezei Anita

    Mellár Mezei Anita vagyok, pedagógus és képzett mindfulness-tanár. Személyes és szakmai életem igazi fordulópontja a mindfulness-szel való találkozás volt. A tanári szerepemben önazonosabban tudtam jelen lenni, megértve, hogy elsősorban ember vagyok, és a figyelemből és gondoskodásból magamnak is kell adni. Így is jelen lenni a tanulási/ tanítási folyamatban egy bizalmi kapcsolat és igazi együttműködés építése magammal és mindenki mással, kicsikkel és nagyokkal egyaránt.

    Már hétfőn bevetheted ezeket a mindfulness-gyakorlatokat, amelyekkel nem csak karizmatikus pedagógus, felnőtt, hanem boldog ember is lehetsz. Ez lesz hatással a gyerekekre az osztályodban, kollégákra, családodra és önmagadra is. Nagy terv, de nem lehetetlen, sőt tanulható. Ezen a workshopon a központban a mindfulness 2 alappillére: a figyelem és az élmény. Hogyan lehet ez hozzájárulás a mindennapok forgatagában akár az iskolában, sőt azon túl is?

  • Asiama Evelyn: Az étel játék? Workshop a gyermek evési viselkedés jelentőségéről

    Asiama Evelyn

    Antidiéta szemléletű dietetikus vagyok, emellett mentálhigiénés közösségépítő mesterképzésen tanulok. Évek óta tevékenykedem a tizenkét év felettiek evészavar kezelési terápiájában pszichiáterek, pszichológusok és családterapeuták mellett. Munkám során megannyiszor tapasztaltam, mik azok az apróságok, amelyek a kiskorúak táplálásakor saját magunk viselkedésére reflektálnak - ezek hogyan kezelhetők, hogyan javítja az evéssel való kapcsolatot.

    A workshop célja az evési viselkedés összetettségének bemutatása különböző játékos foglalkozásokon át. Meglepő felfedezéseket tehetünk a gyerekek intuitív válaszkészségén át, viszont ugyanennyire meglephet a befolyásolhatóságuk - mikortól és milyen megnyilvánulásban tapasztalható a kortársak hatása az evési magatartásra, ill. meddig hordozza magával a gyermek a családi és egyéb szociális mintákat. Legyen szó a nehéz érzelmek kezelésére gyakran alkalmazott nassolásról, túlevésről, vagy esetleg ételkorlátozásról.
    A foglalkozás interaktív formában zajlik, célja az egészségmagatartási kérdések saját órákba való beépíthetőségének elősegítése.

  • Légrádi Nóra: Öngondoskodással az anyai kiégés ellen

    Légrádi NóraMentálhigiénés szakemberként és coachként szakmai, négy gyermek édesanyjaként pedig személyes tapasztalatom is, hogy az anyaság sokszor felőrli a nőket, elvesznek a feladatok, a megfelelési kényszer útvesztőjében, a folyamatos érzelmi gondoskodás pedig gyakran vezet kiégéshez. Nagyon fontosnak tartom ezért, hogy empatikusan forduljanak maguk felé is, gyakorolják az öngondoskodást, és hogy újra megerősödjenek a női közösségek.

    Fontos, hogy az anyák ne csak másoknak, hanem maguknak is megadják azt az empátiát és támogatást, amit a családjuknak. Elengedhetetlen az öngondoskodás, a belső engedély arra, hogy jól érezzék magukat, hogy kiszakadjanak néha az anyai szerepből, hogy meghúzzák a saját határaikat. Ezt élhetik meg ezen a workshopon egy támogató sorstársi csoportban, ahol kimondjuk a saját - talán rég elfeledett - igényeinket, gyakoroljuk a határhúzást, és ránézünk arra, mi akadályoz meg minket a mindennapokban, hogy megengedjük ezt magunknak.

18:00 - 18:30: Interaktív záró nagycsoport

 

eloadok

 

REGISZTRÁCIÓ

A rendezvényre való regisztráció két lépésből áll, az első a jelentkezési űrlap kitöltése, a másik pedig a részvételi díj befizetése.

Mindkettő határideje 2024. november 13.

A konferencia a tavalyihoz hasonlóan két napos, de idén is van lehetőség napijegyet váltani, illetve a nappali tagozatos egyetemistán számára kínálunk kedvezményes jegyeket is. 

Ugyanakkor a tavalyitól eltérően idén mindenki számára biztosítunk étkezést, amelyet a konferencia ebédszünetében a helyszínen szolgálunk fel. A napi menü kínálatból a jelentkezési űrlap kitöltésekor lehet választani. 

 Ennek megfelelőképpen a részvételi hozzájárulások a következő módon alakulnak:

  • Támogatói jegy a konferencia teljes időtartamára: 100 EUR
  • Teljes árú, két napos jegy péntekre és szombatra: 70 EUR
  • Napijegy csak péntekre vagy csak szombatra: 40 EUR
  • Kedvezményes jegy egyetemistáknak a teljes programra: 50 EUR
  • Kedvezményes napijegy egyetemistáknak csak péntekre vagy szombatra: 25 EUR

JELENTKEZEM

ÉTKEZÉS

A konferencia mindkét napján meleg főétellel várjuk az ebédszünetben a résztvevőinket. Az ebéd-kínálatból a jelentkezési lapon lehet választani. 

A konferencia ideje alatt frissítőt, kávét, teát, illetve a kávészünetekben apró nassolnivalót biztosítunk a résztvevőinknek.

SZÁLLÁS

Azon résztvevőink számára, akik távolabbról utaznak, az alábbi szálláslehetőségeket tudjuk ajánlani, egyéni szervezéssel:

BEFIZETÉS

A regisztrációs űrlap kitöltése után minden érvényesen regisztrált jelentkezőnk e-mailben megkapja a regisztrációs űrlapon megjelölt válaszait, valamint a teljes fizetendő részvételi díj összegét, amely a kiválasztott jegytípusból és a megrendelt étkezések árának összegéből áll össze. Kérjük, hogy ezt az összeget utalással rendezzék az alábbi számlaszámra:

A TANDEM,n.o. bankszámlaszáma: SK7302000000002659482553

SWIFT kód: SUBASKBX

Egyedi azonosító / variabilný symbol: 2024112223

A megjegyzésben a teljes nevet kérjük feltüntetni!

A befizetett összeg beérkezéséről kollégáink mindenkinek visszajeleznek majd.

Amennyiben a számlázással kapcsolatosan felmerülne valami speciális igényük, keressék a koordinátort bizalommal, e-mailes formában (molnar.kriszta@tandemno.sk) vagy telefonon: +421 907 29 67 64.

 

GYIK – avagy Gyakran Ismételt kérdések Az Élet Játék 2023 konferenciával kapcsolatban

  • Nem vagyok pedagógus, szülőként felkeltették az érdeklődésemet a programok, jelentkezhetek?

    IGEN! Sőt! Az idei konferencia szombati programját kimondottan úgy állítottuk össze, hogy a kisgyerekek, kamaszok szülei bőven találjanak maguknak érdekes és aktuális előadásokat, workshopokat.

    Konferenciánk alcímében is szerepel a „nem csak” pedagógusoknak kifejezés – ennek az oka, hogy már a kezdetektől fogva szerettünk volna megszólítani olyan érintetteket, akik gyerekekkel és fiatalokkal vagy más nemformális csoportokkal foglalkoznak, illetve a civil szektorban tevékenykednek. A programkínálatban bőven vannak olyan témák, amelyek szülőként is aktuálisak: internetbiztonság, testtudatosság, a sajátos nevelési igényű gyerekek témaköre, a tehetséggondozás, konfliktuskezelés, kiégés-megelőzés és még sorolhatnánk. Felelős, tudatos szülőként nagyon fontos, hogy ezekről a témákról friss forrásból tudjunk tanulni. Ami pedig a konferencia műfaját jelenti, a közvetlen hangnemű foglalkozások biztosan könnyen lehetővé teszik a társaságba való beilleszkedést szülőként, nem-pedagógus érdeklődőként is.

  • Meg tudom változtatni a jelentkezésemet, hogyha meggondoltam magam és másik workshopra szeretnék bejelentkezni?

    A beküldött regisztrációs űrlapot már sajnos nincs lehetőség módosítani, azonban a helyszínen, kezdés a regisztrációnál ki lesznek függesztve az egyes programokra bejelentkezettek névsorai. Itt még meg lehet tenni apróbb változtatásokat, amennyiben az a workshop, amire át szeretne jelentkezni, még nem telt be.

  • Beteltek a helyek arra a programra, amire jelentkezni szerettem volna, mitévő legyek?

    A programkínálatban szerepel néhány olyan workshop, amelyek kisebb csoporttal indulnak (12-15 fő) – ezek közül a tavalyi tapasztalatunk az volt, hogy néhány elég hamar megtelt. Ha kiválasztott a programból egy workshopot, ami a regisztrációs űrlapban nem szerepel, mert betelt, akkor arra az idősávba a fennmaradókból tud választani. Amennyiben a helyszíni regisztrációnál az derül ki, hogy a bejelentkezettek közül nem tudott eljönni valaki és így felszabadul hely, akkor a kezdés előtt itt még át lehet majd jelentkezni.

  • Nem tudok választani a felkínált étkezési lehetőségekből, van rá mód, hogy szervezett ebédet kérjek, de a felkínáltaktól eltérő diétát?

    A regisztrációs űrlapban igyekeztünk olyan menü-ajánlatokat szerepeltetni, amelyek közül a résztvevőink legtöbbje tud választani, de számoltunk azzal, hogy lesznek olyanok, akik ezen felüli speciális diétát követnek. Amennyiben szeretne a szervezett ebéd lehetőségével élni, de egyéb igényei vannak, forduljon hozzánk bizalommal és igyekszünk az étteremmel egyeztetve megoldást találni.

  • Nem kaptam visszajelzést, hogy beérkezett a jelentkezésem, rendben van ez?

    A beérkezett regisztrációs űrlapokról a rendszer automatikus visszajelzést küld mindenkinek, amely egyben tartalmazza az űrlapon megjelölt válaszokat is. Ez azért fontos, mert tulajdonképpen ez alapján áll össze minden résztvevőnk egyéni napirendje, hogy melyik idősávban milyen workshopon vesz majd részt. Amennyiben nem kapott a beérkezett regisztrációs űrlapjából egy másokatot és egyben visszaigazoló e-mailt, a spam-mappába és a promóciók mappába sem, kérjük jelezze e-

    mailben és megnézzük, hogy hozzánk beérkezett-e, vagy valami hiba folytán tényleg elveszett – utóbbi esetben újra kell kezdeni a regisztrációt

  • Minden program interaktív lesz?

    A konferenciánk programjának összeállításakor kiemelt hangsúlyt fektetünk arra, hogy az „élménykonferencia” jelleg, ami mára már a védjegyünkké vált, kellően érvényesüljün. Ez azt jelenti, hogy a két nap nyitóelőadásán kívül, szinte minden program esetében arra kértük fel a programtartókat, hogy interaktív workshopot tartsanak, vagy ha előadással készülnek is, igyekezzenek teret biztosítani arra, hogy a résztvevők megoszthassák egymással a témához kapcsolódó saját tapasztalataikat, dolgozhassanak a saját témáikkal, a csoport bölcsességére és a közös tapasztalatokra alapozva.

  • Visszanézhetőek/visszahallgathatóak lesznek az előadások a későbbiekben?

    Tudjuk, hogy sokan vannak, akik nem tudnak eljönni, ugyanakkor szívesen kapcsolódnának legalább úgy, hogy utólag meghallgatják vagy megnézik az előadások felvételét. Mégsem készítünk ilyen felvételeket részben azért, mert a jó minőségű felvételek készítéséhez sokkal komolyabb technikai háttérre lenne szükségünk, mint ami rendelkezésre áll. Részben pedig azért, mert a konferencia a jelenlétre, interakcióra, személyességre épít és az itt-és-mostban megszülető tanulások, felismerések nem helyettesíthetők a felvételek visszahallgatásával.

  • Lesz online közvetítés bármelyik előadásról?

    Időről időre felmerül ez a kérdés és mi magunk is újra kinyitjuk minden évben, végignézve a pro-kontra érveket. Idén úgy döntöttünk, nem közvetítjük online egyik előadásunkat sem.

  • Szeretném beszerezni és dedikáltatni a konferencián szereplő előadók könyvét, lesz erre a helyszínen lehetőség?

    Mivel olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy az előadóink és programtartóink közül sokan rendelkeznek saját könyvekkel, mindenkit arra kértünk, hogy hozzon a sajátjaiból néhány példányt és a konferencia előterében berendezünk majd egy könyves standot, ahol hozzá lehet jutni ezekhez. Aki könyvet szeretne a helyszínen, kérjük, úgy készüljön, hogy euróban tudjon fizetni, lehetőleg pontos összegeket, tehát legyen elkészítve 1-2 eurós is. Természetesen, ha valaki a saját példányait hozza, ezeket is tudja dedikáltatni a szerzőkkel.

  • Van lehetőség a távolabbról érkezőkkel telekocsi szervezésre?

    Az utazásszervezést szeretnénk a jelentkezőink egyéni szervezésére bízni, viszont annak érdekében, hogy támogassuk a közösségi és zöld kezdeményezéseket, a regisztrációs űrlapban elhelyeztünk egy felmérő jellegű kérdést erre vonatkozóan. Ha lesz rá igény, indítunk egy külön telekocsis levelezést a rendezvény közeledtével.

KEDVCSINÁLÓKÉNT

Rövid, videós beszámoló a tavalyi konferenciánkról:

 

JELENTKEZEM

Támogatóink:

Kult minor - támogató logo

 

 

Erasmus - támogató logo

 

 

Partnereink:

 
innovativ oktatasert
szinnyei konyvtar
 konyvtar