Életmesék a Vág és Garam közéből

A történeteink világokat nyitnak. Szárnyakat adnak és gyökereket, utat mutatnak nehéz helyzetekben és tükröt tartanak, ami által újraértelmezhetjük önmagunkat.

Az idősek történeteit meg kell hallgatni. Nem azért, hogy ne felejtsük el, mi az a tollfosztás vagy hogy mi volt egy hagyományos lakodalom menete. Nem azért, hogy az idősek megtisztelve érezzék magukat. Nem azért, hogy őrizzük a hagyományokat. Az öncélú hagyományőrzésben nem hiszek. Azért kell meghallgatni az idősek történeteit, mert ezekből tudhatjuk meg, hogy kik is vagyunk igazán, hogy miből is gyúrta össze a Gondviselés a sorsunkat, honnan jön és merre tart az életünk. Hogy miért is fontos számunkra az egyik dolog és miért jelentéktelen a másik.

Több, mint tíz éve hallgatom és olvasom a vidékeinken élő idősek történeteit – egyre mélyebben érintenek meg, visznek magukkal. Néha megesik, hogy egy első ránézésre felszínesnek tűnő beszélgetésből olyan transzgenerációs mintázat válik láthatóvá, aminek a vonzásából alig tudok kikeveredni. Néha előfordul, hogy mások számára jelentős témák hidegen hagynak. Ezek a történetek úgy működnek, mint egy igazán jó orvosság: ott érintenek meg és formálnak át, ahol a legnagyobb szükségem van rá.

Kívánom, hogy minden olvasónk, aki nyitott szívvel veszi kézbe a kötetet, tudjon megérintődni, és ha kell, gyógyulni ezek által a történetek által.


Könyvünket nem áruljuk klasszikus módon: az olvasóra bízzuk, mennyit szeretne adni érte. Az így beérkező adományokat a következő kiadások megjelenésére fordítjuk. A kiadvány, együtt a sorozat korábbi köteteivel elérhető postai úton vagy személyesen Komáromban, a TANDEM irodában.

Életmesék a Vág és Garam közéből - kiadványigénylés

Életmesék a Vág és Garam közéből